A jó ház alapja: mit kell tudni a tégla kiválasztásához?
Egy téglából készült ház esetében a tégla megválasztása ami nagyon fontos. Mert bizony tégla és tégla között is nagy különbség van. A téglák különböző típusokban és formákban készülnek, különböző építési célokra.
Mit kell tudni a tégla kiválasztásához - PINCE
A pince építéséhez használt téglák kiválasztása különösen fontos, mivel a pincefalaknak ellenállniuk kell a talaj nedvességének és a terhelésnek is. A leggyakrabban használt téglák pincék építéséhez a beton téglák (különösen a tömör beton téglák) és a klinker téglák. Mindkét típus erős, tartós és jól ellenáll a nedvességnek, ami különösen fontos egy pince esetében.
Milyen téglát válassz a pincéhez
Beton tégla
Cement, homok és víz keverékéből készült tégla, amely erős és tartós. Általában alapozásokhoz és támfalakhoz használják. A beton is számos előnnyel rendelkezik. Nagy nyomószilárdságának köszönhetően masszív és tartós konstrukciókat lehet használatával kialakítani. A zsalukő például üreges betonelem, amely segítségével stabil támfalak és más konstrukciók építhetők. A pincefalazó tégla ideális választás lehet, ha a vízállóság és nedvesség elleni ellenállás, a tartósság, továbbá a hő- és hangszigetelő képesség kiemelt szempontok számunkra.
Klinkertégla
Magas hőmérsékleten égetett, nagyon kemény és sűrű tégla, amelyet főként burkolatokhoz és díszítő elemekhez használnak.
Mit kell tudni a tégla kiválasztásához - FŐFALAK
A főfalak, vagy teherhordó falak, az épületek szerkezetének fontos részei, amelyek a teljes épület súlyát hordozzák és továbbítják az alapokra. Az ilyen falak építéséhez erős és tartós anyagokat kell használni, amelyek megfelelő szilárdságot és stabilitást biztosítanak.
Milyen téglát válassz a főfalakhoz
Porotherm tégla
Speciális égetett kerámia tégla, amely üreges szerkezettel rendelkezik, javítva a hőszigetelést és csökkentve a súlyt. A Porotherm kerámia téglák tökéletesen megfelelnek a mai magyarországi szélsőséges időjárási viszonyoknak. Nyáron remekül ellenállnak a magas hőmérsékletnek, kellemesen hűtik a belső tereket, télen pedig sokáig benntartják a hőt. A Porotherm téglák speciális összetétele és különleges üregszerkezete garantálja a legfelsőbb fokú, biztonságos és gondtalan életminőséget.
Kerámia tégla
Hagyományos égetett agyagtégla, amelyet épületek falazására használnak. Jó hő- és hangszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik. A kerámiatégla az egyik legelterjedtebb építőanyag, és széles körben használják alapok építésére, épületek burkolására, kapitális falak falazására, belső válaszfalakra és kályhákra. Univerzális formája és magas működési jellemzői miatt a belőle felállított szerkezetek különösen tartósak és hosszú élettartamúak.
Szilikát tégla
Meszes-homokos tégla, amelyet magas nyomáson és hőmérsékleten készítenek. Erős és tartós, de rosszabb hőszigetelő képessége van.
Mit kell tudni a tégla kiválasztásához - VÁLASZFALAK
A válaszfalak építéséhez használt téglák kiválasztásánál elsősorban a könnyű súly, a jó hangszigetelő képesség és a könnyű megmunkálhatóság a legfontosabb szempontok. A válaszfalak nem hordozzák az épület terhét, így nem szükséges, hogy ugyanolyan szilárdságú anyagokból készüljenek, mint a teherhordó falak.
Könnyűbeton tégla
Könnyített betonból készült tégla, amelyet jobb hőszigetelés és kisebb súly jellemez.
Gipsz tégla
Gipszből készült tégla, amelyet belső válaszfalak építésére használnak, mivel könnyen megmunkálható és gyorsan szárad.
Ha végeztél a ház építésével, akkor jöhet annak burkolása. Ez szitén történhet téglával, méghozzá dísztéglával. Ez a fajta tégla különféle színekben és formákban kapható, esztétikai célokat szolgált, mint pl. a homlokzatok burkolására.